Bezpečnost

Z pohledu bezpečnosti je Senegal ve srovnání s dalšími africkými zeměmi velmi bezpečnou zemí. Je nutné velmi rozlišovat, zda se zajímáte o bezpečnostní situace z pohledu cestovatele, který cestuje do Senegalu na vlastní pěst a naopak turisty, který zakoupil zájezd od cestovní kanceláře.

Pokud totiž zůstanete v okolí hotelového resortu a pro cestu na/z letiště využijete transport domluvený od delegáta CK + maximálně se vydáte na jeden či dva výlety pořádané CK je bezpečnostní riziko naprosto minimální!

Důkladně si před odletem pročtěte povinná i doporučená očkování a zkontrolujte si Váš průkaz zda je všechny máte.

Dalším ožehavým tématem z pohledu rizik a pokažené dovolené jsou průjmy a žaludeční problémy. I proto bych osobně doporučil neustále být připraven na nenadálé průjmy a měl u sebe základní léky.

Kriminalita + hrozby

Z pohledu teroristických útoků nebo běžných zlodějů jde o podobně výjimečný jev jako u nás v České republice. Není se tedy čeho bát pokud jste na normálních místech přes den. Samozřejmě pokud zajdete do slumu na kraji velkých měst po půlnoci bezpečnost tu bude někde jinde… 🙂

Ovšem i zde jako všude jinde platí, že byste měli dodržovat základní bezpečnostní zásady – nenosit u sebe velké sumy, nenechávat nic nestřeženě, zamykat si pokoj a využívat ideálně trezor na pokoji.

Osobní zkušenost

Máte osobní zkušenost s bezpečností v Senegalu? Neváhejte a napište své pozitivní i negativní recenze do diskuse pod článkem. Pomůžete tak dalším cestovatelům, kteří se do Senegalu teprve chystají. Děkuji


Bezpečnost
5, hlasů: 2
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal