Ceny v Senegalu

Z hlediska cen není Senegal nijak nedostupnou zemí. Zvláště na místě nejsou ceny pro turisty nijak výrazné. Samozřejmě je nutné rozlišovat, kde nakupujeme. Zatímco v kamenných obchodech jsou ceny často pevně dané, na tržištích lze smlouvat, a tak není problém různé ceny srazit zhruba i jednu čtvrtinu.

Ceny ubytování v hotelu

Pokud se plánujete ubytovat v běžném hotelu, je třeba počítat s cenou okolo 30 až 75 dolarů za noc. První cena je odpovídá zhruba tříhvězdičkovému hotelu, přičemž za 75 dolarů už lze pořídit poměrně kvalitní hotel – například Royal Decameron Baobab Senegal. Na druhou stranu ty nejlevnější hotely lze najít i za 10 dolarů na noc. Jsou však pro hodně nenáročné cestovatele.

Ceny potravin a v restauracích

Rozhodně se nemusíte obávat ani jídel v restauracích. Různé občerstvení lze samozřejmě pořídit již od jednoho dolaru. Pokud však zamíříte do restaurací, lze se bez problémů najíst za cenu okolo pěti dolarů. V případě kvalitnějších podniků a dražších jídel je však nutné počítat i s cenou okolo 15 dolarů. Při špatném počasí je fajn si zalézt do místní restaurace a za pár dolarů se dobře nasytit.

Ceny muzeí a dalších památek

Poměrně zajímavé jsou však ceny vstupného do místních muzeí, nebo na památky. V tomto ohledu se ceny pohybují pod jedním dolarem. Ostatní ceny, jako je například balená pitná voda, je okolo 0,5 – 1 dolar, tedy zhruba stejně jako u nás.

Podobně je to i s ostatními základními potravinami, které je možné si v Senegalu koupit. Z toho tedy jasně plyne, že ceny v Senegalu nejsou nijak zvlášť výrazné, a po tuzemského turistu tak není žádným problémem utrácet peníze v samotném městě.

Další ceny v Senegalu

Nutné je jistě zmínit, že se ceny mění z hlediska destinací, takže například samotný Dakar a nejvyhledávanější místa bývají z hlediska cen o něco dražší, než méně vyhledávaná střediska. Není to však nic výrazného, jelikož navýšení je maximálně okolo 10 – 20 procent. A to nejenom s ohledem na samotné jídlo a pití, ale také s ohledem na samotné ubytování v případných hotelech, popřípadě také ceny za taxi.

Zjistěte si i ceny očkování v Senegalu.


Ceny v Senegalu
5, hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal