Dakar

Dakar je aktuálně hlavním městem Senegalu, a rozhodně je největším a nejlidnatějším městem, které tato země nabídne. Navíc je považovaný za jednu z nejvyhledávanějších turistických destinací, a to hlavně díky tomu, že nabídne dostatek kvalitních hotelů, ale také dobré služby, a v neposlední řadě i pláže a další zajímavé místa.

Mezinárodní letiště v Dakaru

Výhodou Dakaru je rozhodně i mezinárodní letiště, a tak není problém se dostat za pár minut do samotného objednaného hotelu.

Pláže a moře u Dakaru

Pro milovníky odpočinku nabídne Dakar několik parků, ale nejvíce času samozřejmě tráví turisté na místních plážích. Těch je v lokalitě hned několik, a nabídnou hlavně jemný bílý písek, a velmi čisté moře, které je v období vrcholu sezony také příjemně teplé. Samozřejmostí je i kompletní plážový servis. Jezero Retba je nedaleko.

Kermel a Sandaga

Ve městě lze však zažít také typický ruch, a to nejčastěji v jeho samotném centru. Kromě celé řady různých pouličních umělců a hudebníků lze narazit na rozsáhlé trhy. Ty se nacházejí v lokalitách Kermel a Sandaga. Zde lze samozřejmě koupit ovoce a zeleninu, nebo typické místní výrobky suvenýry.

Aktuální počasí v Dakaru

 

Trhy v Dakaru

Charakteristikou trhu je i to, že lze o ceny smlouvat. V samotném centru je také i řada památek, kterým rozhodně dominuje rozsáhlá medina, nebo takzvaná Velká mešita. A jelikož se jedná o rozsáhlé město, rozhodně lze na jeho území navštívit také několik muzeí, u kterých překvapí především velmi nízké ceny.

Restaurace a strava

Milovníci zábavy se však nebudou nudit ani večer, kdy lze navštívit řadu místních restaurací. A jelikož senegalská kuchyně považována za jednu z nejlepších v celé Africe, lze v hlavním městě Senegalu ochutnat třeba místní ryby, nebo kuřecí maso. Obojí patří mezi nejvyhledávanější pokrmy.

Neurazí ani mátový čaj, vynikající káva, nebo také oblíbené palmové víno. To vše tak dělá ze samotného Dakaru velmi oblíbené místo pro dovolenou, ve kterém se turisté zaručeně nudit nebudou.

Mapa Dakaru

Mapa Dakaru Senegal


Dakar
4.7, hlasů: 6
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal