Dovolená Exim Tours

Stále více populární Senegal v posledních letech zařadila do své nabídky i česká cestovní kancelář Exim Tours. Ještě minulou zimu se do hotelu Royal Decameron Baobab v Senegalu vypravilo několik zájezdů nicméně s ústupem problémů v Egyptě a ebolické vlně napříč Afrikou postupně zájem opadal.

Náhrada za Exim Tours

V současné době již ani Exim Tours nemá vypsaný žádný termín. Ty co byli vypsány se nakonec nenaplnili do odjezdové kapacity a následně byli zrušeny. Pokud ovšem i tak prahnete po poznání této krásné dobrodružné země máte stále mnoho možností.

I s odletem z prahy je vypsáno několik pobytových a celá řada poznávacích zájezdů právě do Senegalu. Cestovní kanceláře s kterými se můžete vydat přímo z Prahy jsou především Thomas Cook či na pobytový zájezd Nomád nebo Adventura. Z Vídně pak můžete odletět na dovolenou se slovenskou cestovkou Bubo Travel.

Ceny dovolené

All Inclusive na 8 dní ve čtyřhvězdičkovém hotelu La Baobab v oblasti La Somone vyjde s odletem super last minute na 26 480 Kč. V říjnu v oblasti M´bour dokonce jen na 25 440 Kč ve standardním odletu last minute na 9 dní! Vůbec nejlevnější zájezd v oblasti Saly taktéž ve 4* s polopenzí vychází na pohodových 24 200 Kč. Poznávací zájezdy začínají na trojnásobku, tedy 65 000 Kč.

Africké destinace jsou poměrně oblíbenou možností, jak si užít exotickou dovolenou. A zatímco mnozí lidé volí především severněji položená oblasti, i dovolená Senegal má turistům rozhodně co nabídnout. A to především z hlediska polohy této země, kdy se celé její západní pobřeží rozkládá na břehu Atlantského oceánu.

Proč právě do Senegalu?

Navíc má celá tato oblast charakter nížiny, což zaručuje poměrně příjemné kontinentální podnebí, které je charakteristické vysokými teplotami. Ty jsou nejvyšší v období srpna a září, a naopak nejnižší, kdy dosahují průměru 24 stupňů Celsia, jsou v období měsíce května.

Tím hlavním centrem, kterým je dovolená Senegal vyhlášená, je jistě hlavní město Dakar, které je zároveň nejzápadnějším místem celé země, a také celé Afriky. Zdejší pláže jsou považovány za ty nejkrásnější, které může celá Afrika nabídnout.

Pláže v Senegalu

Pyšní se především nádherným jemným bílým pískem, dokonale čistým mořem, a poměrně kvalitními službami. A to hlavně vzhledem k tomu, že právě zdroje z turistického ruchu jsou podstatnými příjmy pro celou zemi.

Co podniknout v Senegalu?

Ta navíc nabídne nejenom krásné pláže pro milovníky odpočinku, ale také milovníky památek a přírody. Pro první skupinu je rozhodně zajímavé zmíněné město Dakar, popřípadě i ostrov Gorée. Milovníky přírody naopak uchvátí třeba park Niokolo – Koba, který je vyhlášeným ornitologickým rájem.

Senegalská kuchyně

Kromě zmíněného rozhodně potěší také místní kuchyně, kde hlavní dominantu tvoří ryby, nebo kuřecí maso. A stejně jako pláže, i kuchyně je považována za nejlepší v celé Africe, což znamená, že dovolená Senegal může být také dokonalým kulinářským zážitkem. Zde Vás čekají pravé exotické pochoutky – ne nějaké Bulharské paštiky -).

Bezpečnost v Senegalu

Navíc určitě není třeba mít obavy o bezpečnost, jelikož turistické destinace jsou z hlediska kriminality velmi klidné. Další informace naleznete v menu nalevo. Informace o tříhvězdičkovém hotelu Hacienda, který je využíván právě CK z České republiky naleznete zde.

Očkování a podmínky vstupu

Doporučováno není žádné významné očkování, a jedinou podmínkou pro cestu je získání víza. Jeho získání však není žádným způsobem náročné.


Dovolená Exim Tours
4.8, hlasů: 8
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal