Ebola

V průběhu loňského roku děsila celý svět epidemie eboly, která zasáhla především africký kontinent a co do počtu obětí se stala největší epidemií tohoto virového onemocnění.

K nekontrolovatelnému šíření došlo především v Sierra Leone, Libérii a Guineji, nicméně nákaza se objevila také v Mali, Nigérii, Senegalu a mimo Afriku ve Španělsku, USA a Velké Británii.

Počet nakažených v Senegalu = 1

Především výskyt v Senegalu nepotěšil mnoho cestovatelů, kteří již objevili tento tropický ráj. Nicméně podle statistik CDC a WHO z 23 případů podezření na onemocnění krvácivou horečkou ebola ze 74 blízkých styků s nákazou, ovšem v Senegalu se potvrdil pouze jeden, který však došel zdárného konce a co víc, poslední případ se objevil v září loňského roku (září 2014).

Ebola v Senegalu je spíše mediální bublina

Ebola v Senegalu je spíše mediální bublina

Reakce vlády = uzavření hranic s Guinejí

Představitelé západních mocností ocenili přístup senegalské vlády, která ihned po propuknutí epidemie v sousední Guineji uzavřela hranice především právě s nakaženým sousedem, aby tak zabránila dalšímu šíření nebezpečného viru. Rovněž zavedli okamžité testování podezřelých případů a rozsáhlý program osvěty lidu, což kladně ohodnotila především WHO.

Bezpečnost v Senegalu – vysoká

Jediný případ se objevil 29. srpna loňského roku a to u muže, který přicestoval právě z Guineji, na pomoc urychleně přispěchali odborníci z WHO, jež se podíleli na léčbě nakaženého a izolaci podezřelých případů. Po 42 dnech, což je dvojnásobná inkubační doba eboly, tak mohli 17. října Senegal prohlásit očištěn od nákazy krvácivou horečkou ebola. Od tohoto data  tedy můžete beze strachu cestovat za krásami senegalských pláží a užívat si zdejšího slunce.


Ebola
4.3, hlasů: 6
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal