Hlavní město Senegalu

Tak jako každý stát na naší planetě, i Senegal má své hlavní město. Jedná se o Dakar, který bychom v této zemi našli na samotném jejím západě, a v konečném důsledku je právě Dakar tím nejzápadnějším městem celé země. Z toho tedy plyne, že je toto město na pobřeží, a tak láká celou řadu turistů (i když ne typické české koupáky z Bulharska), a to nejenom na zajímavá místa, ale samozřejmě i na dovolenou na místních plážích.¨

Mezinárodní letiště Senegalu – Yoff

Destinace je oblíbená i proto, že se přímo v této oblasti nachází i mezinárodní letiště, nesoucí název Yoff.

Kde leží hlavní město Dakar?

Z hlediska lokalizace města Dakar se nachází na takzvaném Zeleném mysu, a tak zasahuje do Atlantského oceánu. Navíc je pro svou polohu významným obchodním místem, a tak z Dakaru putují často lodě nejenom do Evropy, ale samozřejmě také na Americký kontinent. Dakar leží na podobném poledníku jako Havajské ostrovy.

Zajímavá články

Informace o Dakaru

Kde leží Senegal i Dakar jsme už napsali. Aktuálně je rozloha Dakaru zhruba 82 kilometrů čtverečných, a na jeho území žije přes jeden milion obyvatel. To odpovídá hustotě zalidnění přes 12 500 obyvatel na jeden kilometr čtverečný. Navíc právě z tohoto města je řízený chod celého státu, jelikož je považováno za hlavní administrativní centrum celé země.

A tak právě zde sídlí i prezident, a to v Senegalském prezidentském paláci. Zajímavostí je určitě to, že ačkoliv je Senegal jako takový poměrně teplým místem, tak jelikož Dakar leží na pobřeží, má o mnoho nižší a tak snesitelnější teploty, než je tomu například na samotném pobřeží.

Zajímavá místa v Dakaru

V případě zájmu o památky, které město nabízí, je ideální poznat místní Náměstí nezávislosti, kde je také řada stánků, tvořících místní trhy. Stejně tak nabídne Dakar řadu dalších, převáže potom státních budov, které jsou zajímavé především z architektonického hlediska.

Charakteristika Dakaru

Mimo to je město poměrně velmi živé a pulzující, a tak v mnoha ulicích najdete davy lidí, kteří jsou však k turistům poměrně přívětiví a milí. Navíc je nutné počítat s tím, že jsou velmi temperamentní, což je znát na první pohled. Ceny potravin i zboží jsou zde spíše vyšší než v ostatních velkých městech Senegalu.


Hlavní město Senegalu
5, hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal