Kde leží Senegal

Kde se nachází africká země s krásným názvem Senegal? Polohu v rámci naší zeměkoule najdete na obrázku níže. Senegal je jistě poměrně známou zemí, ale pokud bychom se zaměřili na její bližší polohu, ne každý dokáže přesně identifikovat, kde tato země leží. Pro bližší lokalizaci je třeba určitě zmínit to, že leží na africkém kontinentě.

Poloha Senegalu

To samozřejmě znamená poměrně zajímavé podnebí, a to hlavně s ohledem na vysoké teploty. To je dáno hlavně svou konkrétní polohou.

Kromě toho, že leží na západních březích Afriky, se nachází poměrně blízko rovníku. Abychom však byli konkrétní je, to stále ještě severní polokoule.

Sousední státy

Pokud už jste v lokalizaci tohoto afrického státu o něco blíže, je potřeba také zmínit jeho sousedy. A přesto, že se rozhodně nejedná o vnitrozemský stát, ale naopak leží na pobřeží, má sousedů poměrně dost.

Sousedních států je totiž hned pět, a jsou to Gambie, Guinea, Guinea-Bissau, Mali, a také Mauritánie. Nutno podotknout, že podstatnou část země však tvoří také oceán, a to Severní Atlantský.

Kde leží Dakar?

Z hlediska jeho polohy možná mnohým napoví i to, že jeho hlavním městem je známý Dakar, který leží v západní části této země. Ten bývá oblíbeným cílem mnohých turistů, ale vzhledem k jeho poloze je samozřejmě nutné počítat s delší cestou. Ta probíhá především leteckou dopravou, což je k jeho poloze rozhodně tou ideální možností.

A právě díky tomu, že se nadchází na břehu moře, tedy oceánu, může nabídnout i dokonalé podmínky pro dovolenou, a to především v podobě bílých dlouhých pláží a již zmíněného počasí.

Situace v Senegalu

Navíc byl pro svou polohu jeden z prvních států v oblasti západní Afriky, který byl v době kolonizace objevený, a to Portugalci. Přesto si na tuto zemi postupem času činily nárok i jiné země. Hlavní město si však uhájilo své teritorium.

Nyní je však tento stát s více než 11 miliony obyvateli vlastní republikou, která stejně jako ostatní africké západní státy své problémy, a to především s vysokou nezaměstnaností a nízkými výdělky, a tak i poměrně velkou chudobou.

Kde leží Senegal na mapě světa

Kde je a leží Senegal na mapě

Kde je a leží Senegal na mapě

Zde leží Senegal: mapa


Kde leží Senegal
4.3, hlasů: 6
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal