La Somone v Senegalu

Zaujal vás některý z článků o africkém Senegalu, ale nechcete se zdržovat ve velkých turistických letoviskách, kde si budete užívat svůj klid a soukromí a přitom nebudete odříznuti od civilizace? Potom vám velice rádi doporučíme letovisko La Somone.

Druhé největší turistické letovisko

Toto malé město se nachází přímo na senegalském pobřeží a žije tu odhadem 4 000 obyvatel. Leží přibližně 75 km jihovýchodním směrem, od hlavního města Dakaru. Město – stejně jako nedaleké letovisko Saly – cílí na zahraniční turisty, nicméně ruch zde není tak markantní.

Nebude vám tu scházet naprosto nic a navíc si užijete uvolněnější a přirozenější atmosféru. Jedním z nejčastěji vyhledávaným místem (nejen) českými turisty je hotel Royal Decameron Baobab, který se nachází právě v regionu La Somone.

Royal Decameron Baobab - hlavní cíl

Royal Horizons Baobab – hlavní cíl

Baobaby a kokosové palmy na každém kroku

Společnost vám tu budou dělat rozlehlé pláže se světlým pískem, po kterých se můžete vypravit i do již zmíněného Saly. Ty jsou lemovány překrásnými kokosovými palmami, nicméně rostou zde i baobaby, které vytvářejí typickou africkou atmosféru.

Moře je tu pak azurově modré a po celý rok příjemně teplé. Počasí pak stejné jako ve zbytku Senegalu.

Řeka La Somone

La Somone se též pyšní velikou zajímavostí. Městem totiž protéká stejnojmenná řeka, která se tu vlévá do moře. Ta přináší do okolí životadárnou vláhu, díky které tu existuje přilehlá unikátní laguna, která tak je v podstatě oázou ve vyprahlé zemi. Tato laguna se dokonce v roce 1999 stala přírodní rezervací (kde žijí zejména ptáci), jejíž oficiální název je Réserve Naturelle de La Somone.

Její celková rozloha je téměř 700 hektarů a můžete zde spatřit rozličné druhy ptáků, včetně plameňáka, pelikána afrického, rybáka velkozobého či jeho menšího příbuzného – rybáka chocholatého.

Město ale nežije pouze z turismu. Místní lidé se tu živí taktéž rybolovem či výrobou tradičních předmětů (od keramiky, dřevěných výrobků, mušlí a jiných). Místní ekonomiku taktéž podporují investice bohatých Evropanů, kteří zde skupují pozemky a nemovitosti.


La Somone v Senegalu
4.2, hlasů: 5
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal