Let z Prahy do Senegalu

Jak probíhá let mezi Prahou a Senegalem, jak dlouho trvá a jakou vzdálenost při tom letadlo uletí? Jak jsme už zmínili v sekci Informace o Senegalu je velkou výhodou fakt, že se jedná o pravou exotickou zemi vzdálené relativně nedaleko Evropy. Za pouhých 5 hodin a 30 minut se dostanete ze Západní Evropy do Senegalu. Při odletu ze Spojených států budete přistávat v Dakaru za necelých sedm hodin!

Délka letu

Teoretická délka přímého letu podle kalkulátoru vzdáleností ukazuje následující údaje:

  • délka přímého letu Praha – Senegal: 4877 km
  • doba přímého letu Praha – Senegal: 6 hodin a 12 minut

Zpoždění letů

Cestovní kanceláře i agentury často správně varují, že i přes velkou snahu leteckých společností o přesnost a dodržování letových řádů dochází často ke změnám. To je způsobenou vysokými požadavky na bezpečnost letecké dopravy.

Mezipřistání na letu do Senegalu

Vzdálenost na kilometry přímou čárou z Prahy do Senegalu je téměř 5.000 kilometrů. Obvykle létá z Prahy do Senegalu letecká charterová společnost Travel Service. Ta obvykle podstupuje mezipřistání na kapverdském Mezinárodním Letišti Amílcar Cabral (SID) a prodlouží tak celkovou dobu přepravy mezi Prahou a Senegalem na 8 hodin.

Rychlost letu

Cestovní rychlost letadla českých leteckých společností Travel Service a ČSA je přibližně 850 km/hod. Touto rychlostí vzdálenost mezi Prahou a senegalským letištěm v Dakaru (podívejte se na mapu, kde leží) překonáte za přibližně šest hodin ve vzduchu.

Bohužel letadla 737 – 800 musí přistávat na doplnění paliva na Kapverdských ostrovech a proto se doba letu o něco protáhne.


Let z Prahy do Senegalu
4.7, hlasů: 6
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal