Senegal mapa

Senegal je poměrně zajímavou zemí, které leží v západní části Afriky. Dokonce samotné hlavní město, a to Dakar je dokonce nejzápadnějším bodem celé země, a vlastně i celé Afriky. A pokud tedy chcete Senegal poznat a procestovat, jistě přistanete právě tam, jelikož zde se nachází hlavní mezinárodní letiště země. přesná poloha aneb kde leží Senegal najdete v samostatném článku.

Sousedi Senegalu

Kromě polohy samotného hlavního města však mapa Senegalu odhalí také to, že do samotné země je doslova vklíněn další stát, kterým je Gambie. Ten tak sousedí pouze se zmíněním Senegalem, nebo s Atlantským oceánem. Pokud tedy budete chtít z Dakaru vyrazit na jih, a to do měst jako Bignona nebo Ziguinchor, bude nutně muset přes tuto zemi. Popřípadě ji objet vnitrozemím.

Mapy ke stažení

Oblasti Senegalu

Samotná mapa Senegalu níže však dále prozradí také to, že celá země je rozdělena do několika správních celků. Těch je 10, a to ačkoliv některé údaje uvádějí, že jich je 11. Patří sem samotný Dakar, a dále Diourbel, Fatick, Kaolack, Kolda, Louga, Saint-Louis, Tambacounda, Thiés, Ziguinchor.

A abychom nezapomněli na onen zmíněný jedenáctý, se kterým některá Senegal mapa počítá, je jím celek Matam. Každý z těchto regionů se poté dále dělí na dalších 34 departmentů. To vše dohromady tvoří jednu jedinou zemi, jejíž západní část je z hlediska turistického ruchu nejoblíbenější, protože právě zde je pobřeží oceánu, a tedy ideální podmínky pro dovolenou.

Kromě pobřežních oblastí ideálních pro dovolenou však Senegal ukáže i několik zajímavých míst, které jsou oblíbené pro ty, kteří milují nádhernou přírodu. Jsou to především přírodní rezervace, které se nachází ve vnitrozemí, a táhnou se od samotného severu, až na samotný jih.

Kde leží Senegal na mapě světa

Nejvyšší hora

Kromě nich na mapě najdeme i několik řek, nebo také nejvyšší vrchol celé země, který měří pouze 581 metrů. To tak jasně ukazuje, jak nížinatá celá tato země je. A právě proto může nabídnout poměrně stejné počasí, ačkoliv ve vnitrozemí bývá o něco teplejší.

Mapa online


Senegal mapa
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal