M´bour

Rádi objevujete místa, která nejsou příliš turisticky známá a kde turismus ještě místní obyvatelstvo nezkazil a vy je tak můžete vidět stále ve své přirozenosti? Potom zkuste navštívit město M´bour, které leží v západoafrickém Senegalu.

Poloha města M´bour

Toto město najdete přibližně 75 kilometrů jižně od hlavního města Senegalu, Dakaru. Nejlépe se sem dopravíte pomocí taxi. Cena za přepravu se bude pohybovat okolo 700 Kč, ale nejlépe bude, když se na konkrétní ceně domluvíte ještě před nasednutím.

Samozřejmě se sem můžete dostat i autobusem, nicméně z hlediska pohodlí i bezpečnosti je taxi skutečně nejschůdnější. Navíc s jízdními řády si zde hlavu nikdo příliš neláme. Nedaleko tohoto města se nachází hotel Lamantin, který patří k těm nejoblíbenějším z celého Senegalu.

Pozor na kapsáře

Hotel Lamantin u města M´bour

Hotel Lamantin u města M´bour

M´bour má momentálně přibližně 200 tisíc obyvatel, čímž se řadí mezi páté největší město v zemi a stále se velice rychle rozšiřuje (před 10 lety zde žilo zhruba o čtvrtinu méně obyvatel). Toto je způsobeno zejména díky mladým lidem, kteří se sem z ekonomických důvodů stěhují z menších měst či vesnic.

Hodně z nich tu ale svůj vysněný blahobyt nenajde, a tak se snaží uživit, jak jen to jde. Drobná zlodějina je zde relativně rozšířené, takže si na své cennosti dávejte pozor. Ostražití buďte také v případě sexuální turistiky, neboť je zde hodně vysoká míra onemocnění virem HIV a AIDS.

Mnoho etnik a tradic

Oproti evropským zemím zde samozřejmě vládne chudoba a mnoho obydlených domů jsou napůl rozestavěné – nikomu to ale nevadí, hlavně, že mají střechu nad hlavou (pokud je dokončena alespoň ta). Lidé jsou tu ale vesměs milí a pohostinní. Patří k různým etnikům, s rozličnými tradicemi a jazyky. Z cizích jazyků se zde nejlépe domluvíte logicky francouzštinou Tady tak máte jedinečnou příležitost poznat Senegal ve své plné kráse.

Hlavním ekonomickým odvětvím je v tomto městě rybolov a zpracování ryb. Každé ráno můžete vidět spoustu rybářů, jak ve svých loďkách vyráží na širé moře a odpoledne se vracejí se sítěmi plných úlovků. Rozhodně tak stojí za to ochutnat některou místní specialitu z mořských ryb, jistě si pochutnáte.

Určitě také navštivte místní tržiště, kde nejlépe nasajete místní nezapomenutelnou atmosféru a budete mít též příležitost zakoupit si na památku něco specifického. A pokud stojíte o nějaký nezapomenutelný zážitek, zkuste se domluvit s nějakým rybářem a vyzkoušejte si den na moři, jako pravý Senegalec.


M´bour
3.8, hlasů: 4
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal