Město Saint Louis

Mauritánie do Senegalu teče řeka Senegal, většinu své cesty tvoří také hranici mezi oběma zeměmi. Vzniká soutokem řek Semefé a Bafing a na svém horním toku je dosti divoká, plná peřejí a vodopádů. Ve svém ústí do Atlantského oceánu vytváří mohutnou deltu s majestátním písečným pruhem. Od soutoku Semefé a Bafing teče dlouhých 1086 km.

Čím je Saint Louis zajímavé a co zde vidět?

Na jejích březích stojí Saint-Louis nebo chcete–li Ndar. Toto původně francouzské koloniální město leží 300 km od Dakaru, vás okouzlí svou koloniální architekturou a dávnou historií. Bylo prvním osídleným místem a také hlavním městem Francouzské Západní Afriky, je zde tedy silně cítit francouzský vliv převažující nad tím muslimským.

Dnes je především střediskem obchodu s rybami, buráky a cukrem, avšak známý je také každoročně pořádaný jazzový festival konající se v květnu. Za vidění určitě stojí Faidherbův most spojující obě poloviny města rozdělené řekou Senegal.

Ulice města mají šarm

Ulice města mají šarm

Severní část Senegalu

Saint – Louis je také ideální výchozím bodem pro výlety do severní části Senegalu. Hlavním lákadlem jsou národní parky Parc National des Oiseaux de Djoudj a Parc National de la Langue de Barbarie, kde můžete pozorovat vodní ptactvo a jeho, jelikož zde spatřují první vodu po přeletu nad Saharou. Další přírodní zajímavostí stojící za vidění je poušť Désert de Lompoul, kde můžete spát ve stanech mezi dunami.

Saint – Louis to nejsou jen festivaly, výstavy nebo přístav, je to také brána do přírodního bohatství ukrytého mezi mnoha hektary pouští.

Most Faidherbe

Faidherbův most v Saint Louis


Město Saint Louis
5, hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal