Ostrov Gorée & Saint Louis

Znáte zajímavá místa a největší města v Senegalu? Pokud se tam chystáte na dovolenou či jen cestovat na vlastní pěst doporučuji pročíst následující článek. V seznamu UNESCO má Senegal zapsány čtyři památky. Nejznámějších z nich je pravděpodobně ostrov Gorée.

Ostrov Gorée

Budovy na tomto ostrově sloužili jako překladiště otroků z celé Afriky – od počátku sedmnáctého do konce devatenáctého století odtud bylo odvezeno přes 20 milionů otroků. Cestu za oceán nepřežila ani polovina z nich.

Díky dotacím z Evropy je ostrov Gorée nejupravenější částí Senegalu. Systém opevnění z druhé světové války obsadili v dnešních dobách prodejci suvenýrů.

Most v Saint LouisPokud se vydáte z Dakaru směrem na sever počítejte, že autobusem 200 km pojedetet klidně celý den (na silnicích je mnoho překážek v podobě spadaných stromů a kamenů).

Saint-Louis

Když se v Saint-Louis chcete dostat na druhý břeh řeky Senegal musíte po mostě Pont Faiderbe (jinak to nejde). Ten je postaven na základě návrhu stavitele Gustava Eiffela.

Dovolená v Saint-Louis

Saint-Louis bylo první francouzské sídlo v Africe a do roku 1958 také hlavní město Senegalu. Ostrov Saint-Louis je dalším ze senegalských památek UNESCO, zdejší rybářská osada je údajně největší v západní Africe. Zapomeňte na opalování a bežte se raději ráno podívat jak několik stovek lodiček  vyráží na moře.


Ostrov Gorée & Saint Louis
5, hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal