Počasí Senegal

Západoafrický Senegal je pozoruhodnou zemí, v níž se můžete setkat s letitými tradicemi místních obyvatel. Země je velmi pohostinná a s otevřenou náručí vítá turisty, kteří se sem sjíždějí za krásnou přírodou a úchvatnými písečnými plážemi. Ať navštívíte tuto zemi jakýkoli měsíc, pokaždé se ohřejete a vykoupete v teplém moři.

Průměrné teploty | Teplota moře | Aktuální počasí | Měsíční průměry

Podnebí

V Senegalu vládne horké tropické podnebí, které se dá přirovnat k nikdy nekončícímu létu. V zemi se střídá suché a deštivé období a liší se od sebe průměrnými teplotami. Zatímco od října do června přetrvávají sucha, od července do září je střídají deště. V červenci naprší 89 mm srážek, v srpnu 254 mm srážek a v září 132 mm. Leden až květen jsou zcela bez deště. Zájezdy do Senegalu informace

Počasí Senegal

Průměrné teploty

Uveďme si průměrné teploty v jednotlivých měsících. Od prosince do února se teploty drží na 27 °C a v květnu atakují 30 °C. Od června do srpna se zpotíte při 31 °C a v září a listopadu dokonce při 32 °C. V listopadu teplota mírně klesá na 30 °C.

  • období dešťů: srpen, září
  • nejvyšší teploty: červenec až říjen
  • nejnižší teploty: únor, duben
  • nejvyšší teplota moře: červenec, srpen

Teplota moře

Moře je nejteplejší od června do prosince. V červnu neodoláte teplotám 26 °C a v červenci až 28 °C. V srpnu, září a říjnu je ohřáté až na 29 °C. V listopadu dochází k ochlazování vody, a to na 27 °C, ale i tak je moře krásně vlahé. A kdy je to pravé období na dovolenou v Senegalu? V prosinci! Nejen, že jsou příjemné teploty vzduchu, ale moře je vyhřáté na 25 °C. V lednu teplota vody činí 23 °C a v únoru 21 °C. V březnu je zdaleka nejnižší a zastavuje se na 20 °C.

Aktuální počasí

 

Nejvíce slunce? Březen až květen…

Nejvíce hodin slunečního svitu si užijete od března do května, a to celkem 10 hodin denně. O hodinu méně sálá slunce v únoru, červnu, srpnu a listopadu. 8 hodin sluníčka denně vychytáte v lednu, říjnu a prosinci. V červnu a září svítí 7 hodin denně a úplně nejméně v srpnu, a to 6 hodin denně.

Jelikož se Senegal nachází v oblasti Afriky, a poměrně blízko samotného rovníku, je jasné, že je tato destinace vyhledávaným místem hlavně pro letní dovolenou. A abychom byli přesní, letní teploty zde panují po celý rok, a právě to je hlavní důvod, proč je Senegalské počasí natolik oblíbené.

Měsíční průměry

Teploty [°C] leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen list. pros.
Průměrné 22 21 22 22 24 27 29 29 30 28 27 25
Maximální 26 26 26 24 25 28 30 30 31 30 29 27
Minimální 17 16 17 18 20 23 25 25 25 25 23 20
Moře 20 20 21 22 23 25 26 26 25 24 22 21

Počasí v červenci až říjnu

Samozřejmě i přes vysoké teploty to rozhodně neznamená, že by byl Senegal nějak výrazně suchým místem. I přeháňky tu jsou na denním pořádku, a to především v období července až října. V tuto dobu však je z hlediska turismu menší návštěvnost, jelikož většina lidí volí severnější destinace. Rozhodně v těchto měsících zde máte jistotu, že každý den vylezete z hotelu do krásného počasí.

Počasí v prosinci až únoru

Jedno z nejteplejších počasí však lze čekat v období od prosince do února. To se Senegalské počasí pohybuje na skutečně tropických hodnotách, a tak nejsou výjimkou ani teploty, které jasně překračují 35 stupňů Celsia! Pro lepší orientaci využijte mapu.

Teploty moře

A jelikož jsou vysoké teploty vzduchu, podepisuje se to samozřejmě i na teplotách moře, které tak rostou až na hodnotu 25 stupňů, kterou samozřejmě dokážou také překonávat. Ta vydrží v této oblasti až do samotného dubna.

Tímto jsme zmapovali hlavně počasí v Senegalu, které se týká západní části země. Dále na východ, a to do vnitrozemí jsou však teploty o něco vyšší. Další informace o této exotické zemi naleznete v menu nalevo.

Srážky a nejteplejší měsíc leden

Abychom ale byli konkrétní, a udělali průřez teplotami jako takovými, potom je nutné jistě zmínit, že během celého ruku nepadnou pod 30 stupňů, a kromě července, srpna a září je také v celé zemi minimum srážek. Paradoxně nejteplejším měsícem je leden a na něho navazující únor.

Z hlediska zmíněných teplot je tak Senegal určitě ideálním místem na dovolenou, a to nejlépe v případě, pokud chceme opustit v zimních měsících naší zemi, a chceme se jet zahřát do lokality, která nám nabídne doslova tropické počasí. A vzhledem k teplotám to Senegal počasí rozhodně nabídne. A díky tomu samozřejmě patří do těch destinací, které jsou již považovány za ty exotické.


Počasí Senegal
5, hlasů: 6
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal