Saly v Senegalu

Toužíte navštívit nějaké luxusní přímořské letovisko, ale nechcete se mačkat v přeplněných „západních“ destinacích? Potom zkuste objevit letovisko Saly, v západoafrickém Senegalu.

Povídání o riviéře Saly

Toto letovisko je největší nejen v celém Senegalu, ale dokonce i v celém západoafrickém regionu. Někdy je též zcela zaslouženě nazýváno francouzskou riviérou Senegalu. Toto město leží zhruba 80 kilometrů jihovýchodně od metropole Dakaru a žije v něm přibližně 20 000 obyvatel.

Někdy se též můžete setkat s názvem Saly Portudal, z čehož si můžete odvodit, že toto město bylo kdysi pod správou Portugalců. Ti zde měli vybudovanou důležitou obchodní křižovatku, která Portugalsko spojovala s tímto černým kontinentem.

Nyní je však ráz města zcela jiný a stalo se typickým turistickým letoviskem, které cílí na zahraniční návštěvníky, a to již od 80. let minulého století. Najdete zde tak spoustu hotelů, restaurací, barů, obchodů se suvenýry. Typickou Afriku zde ale bohužel nenajdete. Jak to zde vypadá naleznete ve fotogalerii Senegalu.

Hlavní důvody: pláže a moře!

Odpočinek si pak můžete užívat na překrásných plážích se světlým pískem a pod stínem některé z mnoha kokosových palem. Příjemným zjištěním pro vás jistě bude fakt, že zde nebude hlava na hlavě, a to ani v hlavní sezóně.

Dostatek soukromí tak budete mít zaručen. Koupat se pak budete v průzračně čisté vodě, která je zde celoročně příjemně prohřátá. Osvěžením vám pak také budou zdejší pasáty, které místní klima udržují na přijatelné hodnotě. Teplota moře je perfektní z pohledu teploty po celý rok.

Anilopy, pštrosy a další exotika na dosah ruky

Ve volné přírodě v Senegalu můžete potkat celou škálu afrických zvířat

Ve volné přírodě v Senegalu můžete potkat celou škálu afrických zvířat

Pro ty, kteří nevydrží pouze lenošit na pláži je zde dostatek míst, která mohou navštívit. Největším lákadlem je zřejmě nedaleká rezervace „Réserve de Bandia“, kde můžete prožít pravé nefalšované safari a spatřit zde např. žirafy, zebry, buvoly, antilopy, pštrosy, či mnoho jiných exotických zvířat.

Úžasné jsou taktéž výlety na širé moře. Díky průzračné vodě tu můžete spatřit spoustu ryb, aniž byste se potopili do hlubin. Další možností je návštěva ptačí rezervace, která leží u měst La Somone a Popenguine. Zajímavou stavbou, která leží přímo v Saly je pak pevnost z doby portugalské nadvlády.

Helikoptérou nad savanou

Akčněji založení jedinci si pak mohou zapůjčit čtyřkolku a projet se po okolí, anebo vyzkoušet některou z mnoha vodních atrakcí. Případně je možnost domluvit si výlet helikoptérou po okolí a poznávat místní krásy z ptačí perspektivy. Srdce milovníků golfu tu taktéž jistě zaplesají, neboť tu najdete i několik golfových hřišť.

Severní část Saly

Za návštěvu pak stojí výlet do Saly Nord, která je severní částí města a je proslulá svým řemeslným zaměřením. Můžete si tu zakoupit různé suvenýry vyráběné z mušlí, keramiku, náramky, dřevěné sošky, či nějaký tradičně vyráběný místní kroj.

Na závěr je důležité zmínit, že tato oblast je zcela bezpečná, navzdory některým zprávám, že je zde veliké riziko eboly či útoků extremistů. Není to pravda – svou dovolenou si zde užijete v naprostém poklidu a bezpečí. Důkazem toho je fakt, že hodně zámožných francouzských občanů tu skupuje pozemky a nemovitosti a bydlí tu.

Senagal jako takový nabízí hned několik oblastí pro dovolenou. Zatímco jednou z nich je rozhodně Dakar, tou druhou je jižněji položená oblast Saly, která je však někdy nazývána jako Sali nebo Saly Portudal, Všechny názvy však znamenají jednu jedinou oblast, u které aktuálně poměrně stoupá zájem turistů.

Ubytování v oblasti Saly

A rozhodně se není čemu divit, jelikož s rozvojem turistického ruchu stoupá také úroveň služeb a kvalita ubytování jako takového. Výsledkem tohoto rozvoje jsou především luxusnější hotelové komplexy, které tak plně splní očekávání i náročnějších klientů, kteří tak hledají dokonalé ubytování. Kromě Royal Horizons Baobab hotelu se zde nachází i 3* hotel Hacienda.

Oblast Saly pláže

Navíc je celá oblast charakteristické jednou nádhernou pláží, která je tvořena jemným bílým pískem. V její blízkosti je i příjemná promenáda, která je lemována nádhernými palmami.

Oblast Saly moře

Vše samozřejmě doplňuje také dokonale čisté moře, které je ideální nejenom pro osvěžení, ale i standardní potápění. A v tomto ohledu je oblast Saly taktéž poměrně vyhledávaným místem v západní Africe.

Proč do oblasti Saly?

Kromě toho dokáže nabídnout turistům i typický ruch a život střediska jako takového. A to jak přes den, kdy je ideálním místem na návštěvu místních trhů, tak samozřejmě také v noci, kde je naopak ideální navštívit místní restaurace, a užít si dokonalé pokrmy. A to jak v podobě čerstvých ryb, tak i v podobě kuřecího masa. Oba pokrmy tvoří ty nejhlavnější, které se v celém Senegalu konzumují.

Kdy do Saly na dovolenou?

Navíc se oblast Saly může díky své poloze pyšnit dokonalým počasím, kdy je možné přijet doslova kdykoliv. Přesto je za vrchol sezony považováno období zimy, a to od ledna do března, kdy je minimum srážek a velmi vysoké teploty. V těchto měsících navíc středisko nejvíce žije, ale na druhou stranu lze očekávat i o něco vyšší ceny, než by tomu bylo v případě jiných měsíců, které jsou ale rozhodně také dobrou volbou.


Saly v Senegalu
4.6, hlasů: 5
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal