Senegalský papoušek

Senegal není pouze zemí, která je oblíbená kvůli dovolené. Senegal je také zemí, kde je zajímavá fauna i flóra. A jedním z druhé, který to zcela jasně dokazuje, je jistě papoušek senegalský. Ten je aktuálně jedním z nejznámějších papoušků, které spadají do rodu Poicephalus.

Chov papouška senegalského

Navíc je poměrně nenáročným papouškem na samotný chov, a tak je u mnohých chovatelů velmi oblíbeným zvířetem. Drobným problémem s ním samotným je poměrně výrazný odchyt v jeho hnízdištích, ale díky poměrně rozsáhlé populaci stále patří mezi málo dotčená zvířata z hlediska stupně ohrožení. Často se pohybují v oblasti Saly, ale zahlédnout ho můžete prakticky kdekoliv.

O papouškovi

Senegalský papoušek má poměrně jasně danou charakteristiku, kdy dorůstá délky zhruba 23 centimetrů. Jeho váha se poté pohybuje okolo 125 – 170 gramů. Jak už to v samotné přírodě bývá, samečci jsou často mnohem větší než samičky.

Papouška poznáme především podle výrazné černé hlavy, zelených zad, a také žlutého břicha. Navíc kombinace žluté a zelené vytváří na jeho těle znatelnou podobu písmene V. A právě to bývá často poznávacím znamením celého tohoto druhu.

Mluvící senegalský papoušek

Pokud je papoušek chován v zajetí, rozhodně potěší svou zvídavou povahou ale také poměrně rychlými pohyby. Kromě toho je jedním z druhé, který se dokáže naučit mluvit – často ale pouze několik základních frází. Mnohem lépe mu však jde napodobování různých zvuků, jako je zvonění, nebo cinkání. Nedaleko Vašeho hotelu ho můžete také spatřit.

Čím se papoušek živí?

Zajímavé je i to, čím se tento papoušek živí. Kromě semen a různých bobulí překvapí i tím, že ho lze v zajetí krmit rýží, těstovinami, popřípadě piškoty, nebo i sýrem. Stejně tak je možné podávat mu větvičky ovocných stromů.

A ačkoliv je papoušek v Senegalu poměrně oblíbeným zvířetem, které můžeme spatřit na mnoha místech přesto je možnost jeho koupě v našich podmínkách lehce složitější, a to hlavně s ohledem na cenu. Ta se totiž pohybuje i kolem deseti tisíc za jeden exemplář.

Do Senegalu můžete vyjet si o něm alespoň zjistit nějaké informace nebo ho navštívit ve volné přírodě.


Senegalský papoušek
5, hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal