Ženy na cestách v Senegalu

Zlatuše s Míšou se setkali na Letišti Václava Havla a před sebou mají sedmi hodinový let z Prahy přímo do Senegalu. Senegal se nachází na západním cípů afrického kontinentu. Lemuje ho 500 km dlouhé pobřeží atlantského oceánu. Od listopadu do července je Senegal ideálním místem k slunečné dovolené. Období dešťů zde nastává mezi červencem a říjnem.

Postel s moskytiérou je v oblasti výskytu komárů velmi vhodná. Na první den si holky naplánovali vyjížďku vyhlídkovým autem k jezeru Retba, které v den výletu nebylo růžové. Důvodem byla poněkud zatažená obloha. Místo jezera dámy objevili pohřebiště prý „jelenů„.

Jezero Retba je poslední zastávkou v rally Pařiž – Dakar. Následuje projížďka přesně jako v závodu Pařiž – Dakar. Další zastávkou Zlatuše s Pohádkou byla vesnice Beu, kterou obývá třetí nejpočetnější senegalské etnikum Fulbové! Ti tvoří 15% obyvatel Senegalu.

Další den následovala návštěva městečka Saint Louis. Dále pak nebude chybět projížďka na velbloudech, tvorba místních umělců či návštěvu ostrova Gorée. Podívejte se na celé video…


Ženy na cestách v Senegalu
4, hlasů: 2
Tajné nabídky zájezdů do Senegalu
Senegal